hairstyling.co.il

מדריך על בתי ספר לעיצוב שיערסיבוב קצר במרכזי הערים מגלה שבישראל יש כמות עצומה של מעצבי שיער, אם שאלתם את עצמכם איפה הם התחילו, אז התשובה היא כאן


בית ספר לעיצוב שיער פותח בפניכם צוהר לעולם עיצובי דינאמי עם נתוני תעסוקה ושכר מהטובים שבין מקצועות היופי. בשורות הבאות נסביר מהו בית ספר לעיצוב שיער, היכן מתקיימים לימודים מעין אלה בארץ ובמקומות נגישים בעולם, מהי עלות ההכשרות השונות ועוד.


אבל אני כבר יודעת לספר במכונה...בית ספר לעיצוב שיער

חשוב להבהיר, כי עלייתו של המושג החדש "מעצבי שיער" לא בא רק להוסיף זוהר (ועלות) למקצוע הספרות, אלא מבטא שינוי אמיתי שחל בתחום השיער בשנים האחרונות, ולמעשה הולם את המקצוע הרבה יותר ממה שרבים מאיתנו מדמיינים.

בדומה לתחומי עיצוב אחרים, החלק המרכזי שעובד אצל מעצבי שיער הוא הראש, ורק אחר כך הידיים והעיניים.

מדובר בהרבה מאוד עבודת תכנון והכנה, שחשיבותה כה גדולה עד כי רבים ממעצבי השיער המפורסמים עושים שימוש במגוון אמצעי דימות והמחשה ממוחשבים ואחרים (הנלמדים בדרך כלל במסגרת בית ספר לעיצוב שיער).

אל כל הנ"ל חייבים כמובן להתלוות טכניקה מושלמת והכרה נרחבת של החומרים הרלוונטיים, שיטות עבודה, פיזיולוגיה של השער, מגמות עדכניות בעיצוב ועוד.

כל הידע הזה חורג בהרבה מיכולת הלמידה האוטודידקטית (העצמאית) של האדם הממוצע, ואפילו ממה שניתן ללמוד תוך כדי עבודה מעשית (סיוע לספרים מנוסים יותר). זהו למעשה ההסבר לעלייתו של מוסד לימודים מיוחד לנושא, בית ספר לעיצוב שיער.


איפה אפשר ללמוד עיצוב שיער

בית ספר לעיצוב שיער יכול להיות מובנה כחלק ממוסד השכלה נרחב יותר, בדרך כלל בתחומי הטיפוח והיופי, או כמוסד עצמאי. גם לגבי המיקום יש לא מעט גמישות: קיימים בתי ספר רבים בארץ, המאפשרים מגורים בבית כמעט לכל המעוניינים, אולם סטודנטים רבים מעדיפים להעתיק את מקום הלימודים הרחק מעיר הולדתם, ולאחרונה גברה הנטיה של רבים להשתלם במסגרת בית ספר לעיצוב שיער בחו"ל.

בין השאר נזכיר כאן בית הספר דיאנה בתל אביב, מכללת סרג'יו בראשון לציון, בית הספר לעיצוב וטיפוח אקדמיה במלבורן ואחרים.


עלוית הלימודים

בית ספר לעיצוב שיער מציע בדרך כלל מספר רב של מסלולי לימוד והשתלמות, החל מסדנאות בודדות המתרכזות בכניקה מסויימת וכלה בלימודים נרחבים שמשכם בין חצי שנה לשנתיים. העלות פרופורציונית כמובן למשך הקורס והיקפו.

בדרך כלל לימודי עיצוב שיער מלאים נמשכים בין 300-600 שעות, הכוללות בין 100-200 שעות מעשיות (חלקן הגדול במסגרת סטודיו לעיצוב שיער כמסייע למעצב מנוסה יותר), 300-400 שעות פרונטליות הכוללות הדגמות, התנסות מונחית, ולמידה תאורתית אודות מבנה השערה,

דרך פעולתם של חומרים שונים, ועוד. עלות קורס כזה עומדת על 5000-13000 ש"ח ובסופו מוענקת תעודת סיום (חלק מן הקורסים נמצאים בפיקוח משרד התעשיה, המסחר והתעסוקה).

סדנאות בודדות, הנמשכות בין 5-20 שעות, מציעות לעומת זאת השתלמות מעשית בטכניקה מסויימת (פיסול בעזרת ספריי סיליקטים, שזירת שיער, הוספת שיער וכו'), בעלות שבין 200-800 ש"ח למשתתף.


22/11/2010    hairstyling.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר hairstyling.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 hairstyling.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מעצבי שיער מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום עיצוב שיער
מעוניינים ללמוד עיצוב שיער? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם מעצבי שיער מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!